PROMOCJA KSIĄŻKI „MOI PRZYJACIELE Z LITERKOWA” RENATY PASYMOWSKIEJ

11 grudnia 2017r. w Tetrze Lalek w Olsztynie odbyła się długo wyczekiwana promocja książki naszej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Renaty Pasymowskiej – „Moi przyjaciele z Literkowa”.

Książka przedstawia autorski program nauczania ortografii w klasach I – III, który stworzyła p. Renata bazując na swojej długoletniej pracy w szkole z młodszymi dziećmi. Nieodłącznym pośrednikiem w osiąganiu sprawności uczniów w zakresie poprawnej pisowni są maskotki – przytulanki odzwierciedlające trójwymiarowe obrazy pisanych liter i dwuznaków języka polskiego: „u”, „ó”, „ż”, „rz”, „h”, „ch”, „sz” nazwane przyjaciółmi z Literkowa.

Nie będę tutaj opisywała całego programu, kto jest zainteresowany znajdzie go w załączniku na naszej szkolnej stronie lub na stronie www.mojeliterkowo.pl . Zachęcam do odwiedzenia, poczytania i zakupienia literek lub książki.

A co działo się w Teatrze Lalek w poniedziałek 11 grudnia o g. 14:00?

Na widowni zasiedli dostojni Goście na czele z zastępcą Prezydenta Miasta Olsztyn Panem Jarosławem Słomą, obecna była p. Anna Jankowska z Wydziału Edukacji, Warmińsko -Mazurskie Kuratorium Oświaty reprezentowała p. Anna Klepacka, a p. Danuta Ciborowska radna – Radę Miasta Olsztyna. Na widowni zasiedli przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, z paniami: dr Małgorzatą Kowalik – Olubińską i dr hab. Marzenną Nowicką na czele. Obie Panie recenzowały książkę z programem i bardzo ciepło i pozytywnie wyrażały się o pracy i zaangażowaniu p. Renaty Pasymowskiej. Obecni byli liczni dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, absolwenci p. Renaty i obecni uczniowie z grupy teatralnej „Apollo”.

Promocja książki zaczęła się występem uczniów z teatrzyku „Apollo”, które przedstawiły „Leśną historię Próżniaka”.

Występ uczniów zachwycił wszystkich, a dzieci, czy to pod wpływem atmosfery teatru czy całej uroczystości poruszały się po scenie jak zawodowi aktorzy przenosząc nas w świat Literkowa. Następnie głos zabrali: p. Dyrektor naszej Szkoły Anna Żarczyńska, rodzice, absolwenci i zaproszeni goście. Bardzo ciepło i życzliwie ze znajomością działań w naszej szkole i o dobrej współpracy wypowiedział się p. Jarosław Słoma zastępca prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Ale najwięcej emocji i wzruszeń dostarczyli rodzice i absolwenci z gimnazjum, którzy do tej pory bazują w swoim życiu na umiejętnościach zdobytych podczas zajęć z p. Renatą Pasymowską i do tej pory pamiętają historie, które pisali, opowiadali i jakiego koloru są literki i dlaczego. Wszyscy podkreślali jak ważne było łączenie nauki z zabawą i rozwijanie inwencji twórczych dzieci. Pojawiły się łzy wzruszenia i wdzięczność dla Autorki, wyrażane uściskami, kwiatami i oklaskami. Sama Autorka programu wystąpiła na samym końcu dziękując wszystkim za pomoc w zrealizowaniu swojej pasji i pomysłu, szczególnie dziękując rodzinie, instytucjom ją wspierającym, sponsorom, koleżankom z pracy, rodzicom i uczniom.

Po części oficjalnej czekała smaczna niespodzianka – TORT W KSZTAŁCIE KSIĄŻKI – MOI PRZYJACIELE Z LITERKOWA, – który wykonali nasi niezawodni cukiernicy – Państwo Jankowicz oraz inne atrakcje.  Nie zabrakło również możliwości zakupu książki z dedykacją autorki, maskotek w kształcie literek i osobistego pogratulowania innowacyjnego nauczania samej Autorce.

Było to niewątpliwie twórcze spotkanie popołudniowe z korzyścią dla ducha, ciała i intelektu, dla każdego, kto mógł w nim uczestniczyć.

Ogromnie ciepło i serdecznie GRATULUJEMY P. RENACIE PASYMOWSKIEJ PASJI TWORZENIA, NAUCZANIA I KOCHANIA TEGO, CO ROBI ORAZ DOSTRZEGANIA W KAŻDYM UCZNIU OGROMU POTENCJAŁU TWÓRCZEGO I ZARAŻANIA KREATYWNOŚCIĄ, KTÓRA PRZEKŁADA SIĘ NA KONKRETNA WIEDZE I UMIEJĘTNOŚCI.

OPIS PROGRAMU