CHOINKA Z MAZUR BOMBONY Z WARMII DLA OJCA FRANCISZKA

CHOINKA Z MAZUR BOMBONY Z WARMII DLA OJCA FRANCISZKA. Servus Servorum Dei Papież Franciszek Palazzo Apostolico 00120 Cita del Vaticano. Sługa Sług Bożych, Ojciec Święty Franciszek wraz z życzeniami na święta Bożego Narodzenia otrzyma wraz z drzewkiem życia z Mazur ozdoby na choinkę wykonane wg. tradycji warmińskiej. Bombon warmiński to papierowa dekoracja łączona w świąteczny łańcuch, który nie tylko dekoruje, ale także symbolizuje Boże łaski. W czasie Adwentu od przedszkolaka do maturzysty świąteczne ozdoby były wykonywane z pamięcią o Franciszku, który przypomina, że święta bez Dzieciątka Jezus nie mają znaczenia. Dlatego dzieci olsztyńskich przedszkoli i szkół, szczególnie SP 10, zwłaszcza małej świetlicy, przygotowując się do pamiątki narodzin Małego Mesjasza pamiętały o pierwszym świadku przypominającym o tym co NAJWAŻNIEJSZE. Mazury i Warmia przez tegoroczne podarunki Piotrowi naszych czasów dziękują za Chrystusowe świadectwo Słowa, które nie stało się ozdobą, ale prawdziwym Bogiem w prawdziwym Człowieku. Na warmińskie Gody niech Ojca Świętego Franciszka Dzieciątko UWESELA i jego pasterskim błogosławieństwem NAS UŚWIĘCA. Gloria… Ps. bombową akcję ogarniał logistycznie p. Sebastiana Polakowski, katecheta SP 10. Dziękuję za WSPÓŁPRACĘ. Gloria!!!