Orszak Trzech Króli

ORSZAKOWI WOLONTARIUSZE SP 10 Przy V Orszaku Trzech Króli AD 2018 w Olsztynie pomagały wolontariuszki z kl.VI c naszej Szkoły. Wraz z opiekunem p.Sebastianem Polakowskim, który wcielił się z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w orlika białego orszakowy udział można podsumować po królewsku. Było po Bożemu, honorowo i z akcentami patriotycznymi. Dziewczyny po wcześniejszym przeszkoleniu w Kurii Metropolii Warmińskiej zaangażowały się w rozprowadzanie koron, orszakowych naklejek i słodkich upominków. Oddolny przykład wpłynął budująco na rodziców, którym dziękujemy za pomoc i właściwy przykład wychowania. Przy organizacji orszaku i jego przeprowadzeniu brała udział p.Magda Sztelman, której obecność była dowodem, że SP 10 jest z orszakiem od początku w Olsztynie. Mały jubileusz V edycji pozwala mieć nadzieję, że za rok będzie NAS jeszcze więcej oddających chwałę Dzieciątku. Dyrekcji za współpracę, Wolontariuszkom z Rodzicami za udział i ludziom dobrej woli kłania się nisko Orlik Sebastian w dziękczynieniu Małemu Bogu za 100 lat niepodległości naszej wspólnej OJCZYZNY. Podnieś rękę, Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą!