Bezpieczne ferie zimowe – wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

 

W czwartek 18 stycznia 2018 roku uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej gościli w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Uczestniczyli tam w zajęciach poświęconym bezpiecznemu zachowaniu w czasie zabaw zimowych.

Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa, utrwalały numery telefonów służb ratowniczych, pod okiem specjalistów uczyły się wezwać pomoc oraz  zapoznały się z trudną i odpowiedzialną pracą strażaków.

Prowadzący chętnie pokazał naszym uczniom sprzęt ratowniczy używany przez strażaków oraz pozwolił poczuć się przez chwilę jak kierowca samochodu strażackiego.

Bardzo dziękujemy za wartościowe zajęcia, które na pewno wpłynęły na utrwalenie wiedzy o bezpieczeństwie u naszych uczniów.