Światowy Dzień Chorego

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, w Kościele powszechnym już po raz 26. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji wolontariusze SP 10 wraz z wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas pod patronatem Caritas Archidiecezji Warmińskiej uczestniczyli w obchodach święta w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Po Mszy świętej, która celebrowana była w miejscu, gdzie modlił się św.Jan Paweł II w 1991 r. będąc z pielgrzymką w Olsztynie, wolontariusze roznosili upominki po oddziałach szpitala zapewniając młodych pacjentów o swojej pamięci. W czasie Eucharystii uczestniczyli w przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych. Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Chorego był obraz Maryi, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości nad cierpiącymi. Papieski obraz Kościoła jako „szpitala polowego”, otwartego dla wszystkich zranionych przez życie potrzebuje różnych współpracowników wśród których wolontariusze stanowią znaczący wkład w posłudze samarytańskiej. Zaangażowanym uczestnikom wydarzenia w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie dziękuje za obecność p.Sebastian Polakowski, koordynator akcji.