Trzymaj Formę! Spotkanie z zapaśnikami

W ramach programu Trzymaj formę! uczniowie naszej szkoły uczestniczą w spotkaniach z trenerami i zawodnikami różnych dyscypliny sportowych. 1 marca w murach „Dużej 10” gościliśmy przedstawicieli jednego z najstarszych sportów świata: zapasów. Trener Klubu Sportowego Budowlani Olsztyn, Michał Staszewski wraz ze swoimi utytułowanymi zawodnikami, a niektórymi byli nasi uczniowie i absolwenci !!! przybliżyli nam wywodzący się ze starożytnej Grecji sport. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między zapasami w stylu wolnym i klasycznym, co to jest trykot, na czym polega sędziowanie walk i o co tak naprawdę w zapasach chodzi ;-) Zaproszeni sportowcy pokazali nam kilka efektownych chwytów i przerzutów, a także fragmenty walk. Okazało się, że zapasy to bezpieczna i kapitalna dyscyplina, która rzeźbi nie tylko ciało, ale też kształtuje charakter i mogą ją uprawiać zarówno dziewczynki jak i chłopcy.