Wielkopostna zbiórka żywności

Już po raz 14. Caritas Polska we współpracy z diecezjalnymi Caritas organizowała zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK, POMAGAM!”. W zbiórkę żywności włączyła się SP 10 przy godnym reprezentowaniu przez Amelkę z kl. V b., która wspierała wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z Olsztyna i okolic. Zbiórka żywności prowadzona była w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Poprzednia zbiórka przed świętami Bożego Narodzenia przyniosła ok.500 ton żywności. Dary trafiły do 50 tys. samotnych rodziców, bezdomnych, chorych i rodzin wielodzietnych. Przy obecnej akcji, która stanowi element formacji dzieci i młodzieży będzie podobnie. Dlatego wypatrując świąt Wielkanocnych przypominamy sobie zawołanie: ” MIARĄ TWOJEGO CZŁOWIECZEŃSTWA JEST WIELKOŚĆ TWOJEJ TROSKI O DRUGIEGO CZŁOWIEKA „. Za gest miłosierdzia wobec drugiego człowieka i udział w akcji składa PODZIĘKOWANIE koordynator wydarzenia p.Sebastian Polakowski.