Kartka z kalendarza – Olsztyn 100 lat temu

W ramach akcji Szkoła NiepodległejSzlak Pierwszych Dni Wolności ogłaszamy konkurs, który przybliży nam wszystkim wygląd Olsztyna dawniej (100 lat temu) i dziś. Mamy nadzieję, że zauważymy co się zmieniło:).

Dla najlepszych w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe (zainteresowanie historią będzie docenione też oceną za zadania dodatkowe, dla chętnych)

Podpisane prace najlepiej w formie elektronicznej – format  PDF prosimy przesyłać do 20.05.2018 r. na adres
e-mail: andrzej.szczesny2@gmail.com  Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w czasie Festynu Rodzinnego – 09.06.2018 r.

Jak wziąć udział w konkursie?

Na tej stronie znajdziecie fotografie Olsztyna sprzed około 100 lat. Należy wybrać jedno zdjęcie rozpoznać miejsce, które przedstawia.

Zrobić zdjęcie (1 lub 2) tego samego obiektu. Napiszcie, co zmieniało się w jego przestrzeni podczas stu lat, jakie funkcje pełnił dany obiekt, jakie ciekawostki są z nim związane? Z fotografii i opisu wybranego miejsca zrobić kartkę. Przetworzyć w programie komputerowym i zapisać w formacie PDF (jeśli nie potraficie może być doc – WORD).

Oceniana będzie pomysłowość, jakość zdjęć, humor twórcy.

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzieli Andrzej Szczęsny.