Wiosenne warsztaty w przyszpitalnej szkole – „Re re kum kum, re re kum kum”

25 kwietnia nauczyciele świetlicy szkolnej zrealizowali warsztaty plastyczne dla dzieci uczęszczających na zajęcia do przyszpitalnej szkoły podstawowej. Myślą przewodnią spotkania była wiosna i wszystko to co się z nią kojarzy. Zadaniem zebranych na warsztatach dzieci było wykonanie żab z wykorzystaniem kolorowych  kółek i  pasteli, a całe spotkanie zainspirowane było założeniami Systemu Edukacji Przez Ruch Doroty Dziamskiej.  Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze, a przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły, zabawy zintegrowały wszystkie obecne dzieci. Spotkanie zakończyliśmy  czytaniem wesołego  tekstu wiersza „Żaba” autorstwa Barbary Pasiuk  oraz spostrzeżeniami uczestników odnośnie naszych wspólnych zajęć. Dziękujemy serdecznie za ciepłe przyjęcie wszystkim zgromadzonym: dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom. Liczymy, że nasza współpraca z przyszpitalną szkołą będzie w przyszłości równie owocna.