VII Maraton Czytania

Tradycyjnie w maju w bibliotece szkolnej odbył się VII Maraton Czytania pod hasłem „Poznajemy twórczość Pawła Beręsewicza”. Adresowany jest on do uczniów klas czwartych. W tym roku zaproszeni goście czytali fragmenty książki ” Na przykład Małgośka”. Zaproszenie do udziału w tegorocznym maratonie przyjęli:

  • Maria Jończyk-Zegler, kierowniczka biblioteki dla dzieci i młodzieży„Piątka” ,
  • Ewa Romejko- kierowniczka biblioteki dla dzieci „Abecadło”,
  • Anna Żarczyńska- dyrektor szkoły,
  • Ewa Ciombor- z-ca dyrektora szkoły,
  • Andrzej Szcsęsny- nauczyciel historii,
  • Aneta Gutowska- nauczyciel współorganizujący,
  • Aneta Zawadzka- nauczyciel świetlicy.

Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, żywo reagowały na śmieszne dialogi i sytuacyjne w książce.Czuły się wyróżnione, że czytają im zaproszone osoby. Po zakończonej lekcji dziękowały  im oklaskami.