Z wizytą w Olsztyńskim Archiwum Państwowym

29 maja uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej udali się z wizytą do Archiwum Państwowego w Olsztynie. Tam, w ramach zajęć edukacyjnych pt. „Poznajemy pracę archiwisty”, mieli okazję zwiedzić miejsca, gdzie na co dzień mogą przebywać jedynie pracownicy instytucji oraz dowiedzieć się na czym polega ich praca. Dzieci były pod ogromnym  wrażeniem ilości gromadzonych zasobów. Pani kierownik oprowadzając dzieci po magazynie, opowiadała o specjalnych warunkach, w których przechowywane są dokumenty. Uczniom bardzo podobały się również zajęcia z konserwatorem archiwalnym, który w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy i prezentował dokumenty, które udało się odnowić. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom przeglądnie najstarszych dokumentów znajdujących się w Archiwum. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały prezent od pracowników Archiwum- tekturowe kartony na skarby świetliczanina.