Festyn Rodzinny „Zasmakuj w Europie”

I już po Festynie, 9 czerwca odbył się w naszej Szkole Festyn Rodzinny „Zasmakuj w Europie”. Na małym kawałku ziemi zgromadziły się kraje Unii Europejskiej prezentując to, co jest dla nich charakterystyczne: jedzenie, ubranie, pamiątki, kolory.

Wszystkie klasy, które brały udział w prezentacji poszczególnych przez siebie wylosowanych krajów zaprezentowały się CUDOWNIE. Stoiska były bogate, kolorowe, radosne i bardzo zachęcające. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś dobrego. Na scenie prezentowały się dzieci z Orkiestry smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod kierunkiem p. Doroty Obijalskiej, prawie każda klasa prezentowała swoje państwo w różnej formie na scenie: tanecznie, muzycznie, był skecz lub pokaz mody. Oczarował i zachwycił nas swoim występem zespół romski STERNY GAJA. Nie zabrakło też wspólnego tańczenia „Belgijki”, Chocolate czy Zumby pod kierunkiem naszej absolwentki Izy Puncewicz. Na zakończenie wystąpił MATEO nasz absolwent wraz z kolegą śpiewając własne utwory do refleksji w stylu rap. Dla dzieci trwały zabawy sportowe, czy można było sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej kręcąc Europejskim Kołem Fortuny.

Dla zgłodniałych uczestników Festynu czekała grochówka, lody, ciasta, kiełbaska z grilla czy pierogi. Swoje stoisko otworzył Bank Żywności rozdając zdrowe jabłka i przekąski.  Nad bezpieczeństwem czuwała młodzież z PCK i pielęgniarki, było też można zbadać sobie skład masy ciała i dowiedzieć się czegoś o profilaktyce stomatologicznej. Na zainteresowanych czekał do zwiedzania wóz strażacki. Od upału można było odpocząć w kawiarence przy kawie lub herbacie i ciastku obejrzeć prezentację o Belgii przygotowaną przez kl. VII c. Do klasy IV c została zaproszona Akademia nauki z pokazem.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM RODZICOM ZAANGAŻOWANYM W FESTYN, FIRMOM, NAUCZYCIELOM ORAZ UCZNIOM.

KAŻDY Z NAS MIAŁ SWÓJ WKŁAD W TO, ŻE FESTYN PRZEBIEGŁ RADOŚNIE I SPOKOJNIE. DZIĘKUJEMY!!!

NIE WYMIENIAMY Z IMIENIA I NAZWISKA, GDYŻ BOJE SIĘ, ŻE MOGŁABYM KOGOŚ OMINĄĆ, A MOI NAJBLIŻSI POMOCNICY WIEDZĄ, ŻE JESTEM IM BARDZO WDZIĘCZNA ZA WSPARCIE I MOC W KOORDYNOWANIU CAŁOŚCIĄ FESTYNU.

Koordynatorka Festynu i prowadząca:  Magdalena Sztelman