Pomogliśmy spełnić marzenie Angeli z Madagaskaru- dzięki nam dziewczynka będzie chodzić do szkoły

W dniach 15-26 października we współpracy z fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na edukację 4-letniej Angeli Ramarojaonina z Madagaskaru. Przez dwa tygodnie uczniowie zbierali pieniądze do klasowych puszek, a na godzinach wychowawczych dowiedzieli się jak wygląda życie codziennie i nauka ich rówieśników na Czerwonej Wyspie oraz z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Madagaskaru- jednego z najbiedniejszych krajów świata.

Młodzież całym sercem zaangażowała się w zbiórkę, która przerosła nasze oczekiwania. Wspólnie zebraliśmy  1024,99 zł!

Udowodniliśmy, że jako społeczność szkolna jesteśmy w stanie zrobić coś naprawdę dobrego i pomóc spełnić Angeli jej marzenie o pójściu do szkoły.

Na Madagaskarze rok szkolny w szkole zaczyna się od 19 listopada i dzięki nam Angela już za 2 tygodnie rozpocznie swoją przygodę ze szkołą. Potrzebna kwota na edukację naszej podopiecznej to 600 zł.  Zapewni ona dziewczynce edukację przez cały rok szkolny – wszelkie opłaty szkolne, wyprawkę oraz codzienny obiad w stołówce szkolnej, którego często brakuje w domu. W trudnych sytuacjach, gdy np. dziewczynka zachoruje i będą potrzebne pieniądze na wizytę w szpitalu i leki również otrzyma pomoc.

Pozostałą kwotę ze zbiórki czyli 424,99 zł postanowiliśmy przekazać na śniadania dla dzieci w tej samej szkole, do której chodzi Angela (St. Joseph College w miejscowości Ambohidratrimo). Koszt śniadania dla jednego dziecka to 2 zł. To znaczy, że uzbierana przez nas kwota starczy na 212 śniadań dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę oraz zachęcamy do śledzenia losów podopiecznych fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru na Facebooku oraz stronie internetowej www.dziecimadagaskaru.pl .

wolontariusze Sp 10