SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 W OLSZTYNIE – „SZKOŁĄ NIEPODLEGŁEJ”

Prawie rok temu (w kwietniu 2018 r.) nasza szkoła przystąpiła do organizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej ogólnopolskiego konkursu dla szkół, i innych placówek oświatowych o miano: Szkoła Niepodległej.

Bardzo miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy zaszczytny tytuł: Szkoła Niepodległej.

W ciągu 8 miesięcy wykonaliśmy 7 zadań: opisane są one na stronie naszej szkoły w zakładce „100 lat Niepodległej”http://sp10.olsztyn.pl/?p=12389,%20http://sp10.olsztyn.pl/?p=12393. To była dobra i niełatwa lekcja historii. Wędrowanie „szlakami niepodległości” pozwoliło przybliżyć twórców i atmosferę początków Polski niepodległej. Pokazała ile zawdzięczamy naszym przodkom, ale też jak zmienił się nasz kraj. Warto wspomnieć, że w Polsce do tego konkursu przystąpiło ponad 400 szkółukończyło – 215.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w imprezach i je organizowali. Cieszmy się z tego, że w terminie i na dobrym poziomie ukończyliśmy „wędrówki szlakami Niepodległej”. Załączamy informację ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej o uzyskaniu przez naszą szkołę tytułu Szkoły Niepodległej.

Zaproszenie Dyrektorów na Galę Szkoły Niepodległej