Pasowanie uczniów kl. pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

W naszej szkole uczniowie klas pierwszych są uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.  28 lutego 2019 r. bibliotekę przy ul. Niepodległości odwiedziły klasy I A i I B.     W kolorowy świat książek wprowadziły przyszłych czytelników uczennice klasy V a, które przygotowały dla nich krótką inscenizację. Każda z uczennic przebrana była za postać baśniową. Zadaniem pierwszoklasistów było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące biblioteki, książek oraz znanych bajek.Po zakończeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Każdy nowy czytelnik otrzymał podarunek – zakładkę do książki. Odbyła się również rozmowa na temat pracy biblioteki szkolnej. Dzieci dowiedziały się, że biblioteka jest czynna we wtorki i piątki w godz. 10:00-12:00.