FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO

2 marca 2019r. w naszej szkole odbył  Dzień Otwarty Szkoły. Po raz pierwszy z takiej okazji udostępniliśmy budynek przy ul. Niepodległości – czyli tzw.„Dużą Dziesiątkę”. W ramach wycieczki przyszły do niej klasy III, żeby zobaczyć, jak wygląda szkoła,  do której już niedługo będą uczęszczać obecni trzecioklasiści. Uczniowie mieli wspaniałą okazję poznać lepiej nie tylko budynek i nauczycieli, ale także zasoby sal lekcyjnych. Podczas zwiedzania z korytarzy obserwował wszystkich bacznie patron Szkoły – Władysław Broniewski, ponieważ obchodziliśmy właśnie „Miesiąc Patrona Szkoły” dzięki inicjatywie nauczycieli języka polskiego i plastyki. Całość  rozpoczęła się od spotkania z Panią Dyrektor w sali gimnastycznej, a następnie odbył się występ szkolnego teatrzyku „Apollo” p. Renaty Pasymowskiej z programem „Moi Przyjaciele z Literkowa…” – promującym innowację ortograficzną realizowaną w naszej szkole. Później prezentowali się nasi zdolni uczniowie: Julka Tomaszewicz z Magdą Przywojską z kl. VIIIb zorganizowały dzieciom  zabawę muzyczną – „Jaka to piosenka…”. Wiktoria Szaflicka zagrała na ukulele i zaśpiewała, a Matylda Lech zagrała pięknie na skrzypcach. Na zakończenie dziewczęta z kl. VIIIb: Julia Tomaszewicz, Magda Przywojska, Weronika Kowalczyk i Nikola Makowska zatańczyły według własnej choreografii. Bardzo widoczni byli nasi pływacy z Klubu Sportowego KORMORAN: oni i ich liczne medale oraz dyplomy pięknie prezentowały się na wystawie przygotowanej w sali gimnastycznej. Następnie wszyscy udali się do różnych sal na zwiedzanie, doświadczanie, poznawanie i wspólną zabawę. Można było spotkać żywe zwierzęta, poćwiczyć muzycznie, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy lub pobawić się w języku angielskim i niemieckim. W sali katechetycznej czekał Dobry Pasterz na swoje owieczki, a sala matematyczna zamieniła się na salę kinową. Polonistki przygotowały konkurs z nagrodami dla gości.  Panie z biblioteki również przygotowały liczne atrakcje. Nawet fizyka była dla każdego, a świetlica kusiła barwnymi zabawami! Konsultacji rodzicom udzielali nauczyciele specjaliści: pedagog, logopeda, psycholog i nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne. Na zakończenie nasi Goście mogli poczęstować się w naszej szkolnej stołówce pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA CAŁE ZAANGAŻOWANIE.

Budynek szkoły przy ul. Barczewskiego, popularnie nazywany „Małą Dziesiątką”, chociaż niewielki, to również skrywał wiele atrakcji: turniej szachowy naszych uczniów pod opieką p. Romana Horodyskiego -wszak nasza szkoła szachami stoi – oraz matematyka na wesoło, zajęcia plastyczne, z języka angielskiego, aktywizujące w świetlicy i komputerowe. Podczas odwiedzin chętnie wsparciem, uśmiechem i rozmową służyła Pani Pedagog. Pomocni byli również uczniowie- przewodnicy, którzy na pożegnanie wręczali cukierek z naszym logo oraz odblask, żeby bezpiecznie trafić do naszej Szkoły. Przedsięwzięcie koordynowała p. Magdalena Sztelman wraz z Radą Rodziców i Zespołem Promocji, natomiast nad całością czuwała w „Małej Dziesiątce” Pani Wicedyrektor Ewa Ciombor, a w „Dużej Dziesiątce” Pani Dyrektor Anna Żarczyńska.

OGROMNE PODZIĘKOWANIE ZAANGAŻOWANYM RODZICOM, SZCZEGÓLNIE
P. URSZULI GESZCZYŃSKIEJ ZA PROJEKTY PLAKATU I ULOTEK,
P. WIOLETCIE RUTKOWSKIEJ ZA ORGANIZACJĘ UPOMINKÓW I POMOC,
P. MAŁGORZACIE GOSIEWSKIEJ I JEJ SIOSTRZE ZA DRUKOWANIE ULOTEK I PLAKATÓW,
P. JACKOWI TOMALI I STOWARZYSZENIU „PRZYJACIELE DZIESIĄTKI” ZA SPONSOROWANIE ZAKUP CUKIERKÓW Z NASZYM  LOGO ORAZ WSZYSTKIM, WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI WSPANIAŁEGO DNIA OTWARTEGO
– NAUCZYCIELOM, RODZICOM I UCZNIOM, DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!