MARATON MATEMATYCZNY KLAS VI

21 maja 2019r. odbył się w szkole  Maraton Matematyczny klas VI. Był to pierwszy konkurs w nowej odsłonie, a mianowicie niezbędnym wyposażeniem uczestnika maratonu (zgodnie z zasadami konkursu) był nieodzowny towarzysz życia współczesnej młodzieży – telefon . Konkurs miał bowiem formę quizu internetowego. Uczniowie zmagali się z matematycznymi problemami, na rozwiązanie których mieli – jak przystało na maraton 42 (minuty – maksymalnie). W trakcie maratonu uczniowie bezpośrednio na dużym ekranie śledzili swoje wyniki oraz pozycję rywali. O klasyfikacji decydowała liczba punktów uzyskanych za poprawne rozwiązania zadań oraz czas wykonania.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Weronika Fronczak z klasy VIA
II miejsce – Michał Rżyski z klasy VIC
III miejsce – Aleksandra Olejnik z klas VIA