Bezpieczne wakacje z „Abecadłem”

W dniu 7 czerwca 2019 roku społeczność świetlicowa naszej szkoły  gościła przedstawicielkę       Biblioteki Multimedialnej „Abecadło” panią Ewę Romejko, która była inicjatorem zajęć o  charakterze profilaktycznym „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie, po wysłuchaniu fragmentów opowiadania o przygodach Nieumiałka podczas letniego  wypoczynku,  zastanawiali się i  dyskutowali o czym należy pamiętać, wybierając się na wakacyjny wypoczynek w góry, do lasu czy nad morze. Działając w trzech grupach, na podstawie różnorodnych ilustracji, wymyślali scenariusze wakacyjnych eskapad, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Po ich omówieniu zostali  zachęceni do przypomnienia numerów alarmowych wszystkich służb ratowniczych oraz wskazania sposobów racjonalnego reagowania na określone zagrożenia. Nie zabrakło także wspólnych pląsów przy wesołej  muzyce oraz spontanicznego dzielenia się radością z nadchodzących wakacji.

Na zakończenie zostało przekazane podziękowanie za całoroczną współpracę dla wszystkich pracowników Biblioteki oraz wykonano wspólne  pamiątkowe zdjęcie.