Apel porządkowo – misyjny

27 września 2019r. odbył się w w Dużej 10 Apel porządkowo – misyjny pod hasłem: „Pomaganie – to nasze zadanie”. Podczas części porządkowej zostały przekazane informacje szczególnie dla klas IV i dla nowych uczniów o zasadach funkcjonowania w naszej szkole, o przyszłych wyborach do samorządu uczniowskiego oraz Pani Dyrektor poinformowała uczniów o zainstalowanym monitoringu na terenie szkoły.
Następnie prowadząca Apel – Magdalena Sztelman – opiekunka samorządu uczniowskiego – przeprowadziła wywiad – rozmowę z Natalią Skisiały, absolwentkę naszej Szkoły, która jest jedną z osób, które pomogły chorej Pani i zostały za to nagrodzone przez wiele instytucji, ostatnio przez samego pana Prezydenta Miasta Olsztyn – Piotra Grzymowicza. Zaproszenie Natalii miało na celu pokazanie, że warto pomagać i nawet dobro zrobione w ukryciu wyszło na jaw i rozsiewa się na innych.
Druga część Apelu była poświęcona misjom, pomaganiu innym, także w dalekiej Afryce czy na Madagaskarze.
My jako szkoła włączyliśmy się w Adopcję na odległość i pomagamy Angeli z Madagaskaru.
Zaproszona S. Teresa Frąckiewicz – katarzynka opowiedziała o życiu dzieci w Afryce i wyjaśniła znaczenie kolorów kontynentów.
Po Apelu spotkała się jeszcze oddzielnie z klasą Vb, gdzie można było pogłębić temat misji, zaśpiewać piosenkę i ubrać się w stroje afrykańskie.