Camino ze św. Jakubem

Nasza Szkoła podjęła projekt miejski zainicjowany przez parafię św. Jakuba – Camino ze św. Jakubem. Na szlak pielgrzymi jako pierwsi wyruszyli uczniowie z klasy III b z wychowawczynią p. Anną Urniaż i organizatorką Magdaleną Sztelman – katechetką.
1 października 2019r. gromadka młodych pielgrzymów zaopatrzona w specjalne paszporty pielgrzyma wyruszyli w trasę Małego Szlaku św. Jakuba.
Uczniowie byli dobrze przygotowani, gdyż wcześniej odbyły się zajęcia poświęcone postaci św. Jakuba i o historii miasta Olsztyna.
Podczas wędrówki szukaliśmy znaków szklaku jakim jest żółta muszelka, poznawaliśmy historię miejsc, które odwiedzaliśmy. Cały szlak zakończył się w Centrum św. Jakuba. Tam odpoczywaliśmy i wzmocniliśmy nasze ciała wypiekami  jednej z mam. Ciasteczka były w kształcie muszelek i babeczki. Znalazły się również naleśniki i ciepłe kakao.
Dzieci wróciły zadowolone, trochę zmęczone, ale też bardzo odczuwaliśmy opiekę św. Jakuba, ponieważ deszcz nie padał akurat w tym czasie kiedy my wędrowaliśmy.