Camino ze św. Jakubem

Nasza Szkoła podjęła projekt miejski zainicjowany przez parafię św. Jakuba – Camino ze św. Jakubem. Na szlak pielgrzymi jako pierwsi wyruszyli uczniowie z klasy III b z wychowawczynią p. Anną Urniaż i organizatorką Magdaleną Sztelman – katechetką.
1 października 2019r. gromadka młodych pielgrzymów zaopatrzona w specjalne paszporty pielgrzyma wyruszyli w trasę Małego Szlaku św. Jakuba.
Uczniowie byli dobrze przygotowani, gdyż wcześniej odbyły się zajęcia poświęcone postaci św. Jakuba i o historii miasta Olsztyna.
Dzieci wróciły zadowolone, trochę zmęczone, ale też bardzo odczuwaliśmy opiekę św. Jakuba, ponieważ deszcz nie padał akurat w tym czasie kiedy my wędrowaliśmy.