Prawybory w naszej szkole

W środę 08.10.2019 zrealizowano projekt „Młodzi głosują”. Brali w nim udział uczniowie klas ósmych. Zadaniem uczniów było zagłosowanie w prawyborach do parlamentu. Przygotowane zostały karty do głosowania oraz lokal wyborczy. W składzie komisji wyborczej zasiedli: Marta Mazur, Klaudia Lelek, Ewelina Ziarko i Igor Żuk z klasy VIIIa.

Wyniki głosowania:

• Głosowanie na kandydatów do sejmu

OKW Prawo i Sprawiedliwość – 20% głosów

OKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 20% głosów

OKW Koalicja Obywatelska – 17,5% głosów

OKW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 12,5% głosów

KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 7,5% głosów

• Głosowanie na kandydatów do senatu

OKWW Lidia Staroń – zawsze po stronie ludzi – 42,5% głosów

OKWW Leszek Henryk Bubel – 20% głosów

O KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI – 17,5% głosów

OKW Prawica – 10% głosów

W głosowaniu brało udział 40 osób. W głosowaniu na kandydatów do sejmu oddano 31 ważnych głosów (9 nieważnych), a w głosowaniu na kandydatów do senatu oddano 36 ważnych głosów (4 nieważne). Czekamy na 13 października i zweryfikujemy wyniki naszego głosowaniem z prawdziwymi wyborami parlamentarnymi.

Igor Żuk, kl. VIIIa