ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ – ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA EDUKACJĘ ANGELI Z MADAGASKARU

Drodzy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele,

w dniach 15-21.10.2019 w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na edukację dziewczynki Angeli Ramarojaonina z Madagaskaru.

W roku szkolnym 2018/2019 dzięki pomocy naszej szkoły dziewczynka  spełniła swoje marzenie, rozpoczęła naukę w zerówce  oraz otrzymała promocję do pierwszej klasy. Dziewczynka jest bardzo wdzięczna i przesyła serdeczne pozdrowienia z Madagaskaru.

Roczny koszt pomocy Angeli  to obecnie 700 zł, pokrywa on roczne czesne, wyprawkę szkolną i obiad a teraz także i poranny posiłek. W trudnych sytuacjach gdy np. dziewczynka zachoruje i będą potrzebne pieniądze na wizytę w szpitalu i leki również otrzyma pomoc.

Prosimy uczniów o dobrowolne wpłaty wysokości minimum 2 złotych do klasowych puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeliczone w klasach oraz przekazane na konto fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze stroną fundacji www.dziecimadagaskaru.pl, funpage-m na Facebooku oraz do obejrzenia fragmentu programu Obserwator TVP1 na temat pracy założycielek fundacji na Madagaskarze https://www.youtube.com/watch?v=bUlmh9rWfzg&feature=youtu.be&app=desktop .

Z góry dziękujemy za pomoc Angeli!

Anna Chorzelewska oraz szkolni wolontariusze