Wycieczka do Warszawy

27 października odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechali uczniowie klasy VIII A, VIII B i kilka osób z VI D. Opiekunkami były: Urszula Leśniewska-Konieczny, Agnieszka Rogulska-Słomińska i Ewa Marciszewska.Celem wycieczki było zwiedzanie ciekawych miejsc w stolicy: gmachu TVP i budynku parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej.Pierwszym ciekawym miejscem, które zwiedziliśmy był gmach TVP  przy ulicy Woronicza. Oprowadzała nas Pani Przewodnik. Interesująco mówiła o historii telewizji, pracy ludzi prezentujących nam wiadomości, prowadzących programy publicystyczne. Zobaczyliśmy urządzenia, poznaliśmy obsługujących je ludzi.

Mieliśmy możliwość obejrzenia studia gdzie, powstają programy rozrywkowe. Właśnie trwały przygotowania do nagrań programu „Jaka to melodia?” z udziałem zespołu „Pektus”.Z zaciekawieniem oglądaliśmy pracę „od kuchni”. Pani Przewodnik pokazała nam plan filmowy serialu historycznego „Korona królów”. W gmachu TVP podziwialiśmy także eksponaty zebrane w muzeum telewizji.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był parlament Rzeczpospolitej Polskiej przy ulicy Wiejskiej. Po załatwieniu formalności i spotkaniu z Panią Przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie. Obejrzeliśmy makietę polskiego parlamentu. W sali plenarnej Pani Przewodnik opowiedziała o systemie władzy w Polsce, procesie legislacyjnym. Mieliśmy możliwość zapoznania się z tablicą pamiątkową na której były imiona i nazwiska posłów, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Widzieliśmy tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Niestety, nie udało nam się porozmawiać z żadnym parlamentarzystą.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy McDonald`s  gdzie posililiśmy i podzieliliśmy się pierwszymi wrażeniami. Liczymy, ze nie była to ostatnia nasza wizyta w stolicy.