„Tradycje na Warmii i Mazurach”

Dnia 22 listopada 2019 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach pt.„Tradycje na Warmii i Mazurach”  przygotowanych przez panią Ewę Romejko w Bibliotece Multimedialnej „Abecadło”. Świetliczanie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące położenia naszego województwa na mapie Polski, a także umiejscowienia największych miast w naszym regionie. Prowadząca zaprezentowała herb Warmii i Olsztyna, pokazała granice województwa, a także podział na Warmię i Mazury.Odpowiadając na pytanie, jak powstała rzeka Łyna, zaprosiła uczniów do wysłuchania „Legendy o Łynie” przedstawionej z wykorzystaniem teatru Kamishibai. Podczas zajęć nie zabrakło także omówienia tradycyjnego warmińskiego stroju ludowego,a także gwary warmińskiej i prób odgadywania znaczenia słów. Uczniowie chętnie również spróbowali swoich sił w tradycyjnym tańcu ludowym  – „Pofajdoku”. Na zakończenie pięknie podziękowali  za interesujące  zajęcia oraz zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.