Lekcja historii w Bibliotece Pedagogicznej…”Patroni naszych ulic”

18 listopada 2019 r uczniowie klasy Va uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. Lekcja „Patroni naszych ulic” przybliżyła piątoklasistom wiadomości na temat wybranych patronów ulic Osiedla Grunwaldzkiego, gdzie mieszka wielu uczniów naszej klasy.
Królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło, Zyndram z Maszkowic to tylko niektóre postacie historyczne, o których mogliśmy posłuchać a także zobaczyć podczas wirtualnej wycieczki. Wędrówka połączona była z prezentacją interesujących miejsc, faktów i ciekawostek historycznych dotyczących okolic zamieszkania np. Maksymiliana czy Filipa…
Zuzia mieszkanka ulicy Królowej Jadwigi tak podsumowała lekcję”…ta lekcja bardzo mi się podobała ponieważ usłyszałam dużo o mojej ulicy…nie wiedziałam, że Jadwiga wyszła za mąż mając tylko 12 lat!”