„Z wizytą w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej”

W czwartek 9 stycznia 2020 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej udali się wraz z opiekunami do Warmińsko – Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie. Na miejscu wzięli udział w zajęciach bajkoterapeutycznych dotyczących zapobiegania i łagodzenia złości. Zajęcia były oparte na tekstach Brunona Ferrero „W krainie smoków” i Stanislava Marijanovića „Awanturella”. Dzieci wysłuchały opowiadań i  rozpoznały nastrój osoby widocznej na danym zdjęciu. Następnie wymieniły powody do złości i podczas pracy w grupach napisały receptę na radzenie sobie z tą negatywną emocją.  Na koniec wykonaliśmy wspólny rysunek świetlicowego „potworka”, świetnie się przy tym bawiąc!

Dziękujemy pracownikom Warmińsko – Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej za współpracę, zaangażowanie i ciekawe zajęcia.